Luty miesiącem Bezpiecznego Internetu 2024 (DBI)

środa, 7 lutego 2024

DBIDni Bezpiecznego Internetu to ważne wydarzenia, które promują świadome i bezpieczne korzystanie z internetu. W naszej szkole również mamy zaplanowane różnorodne działania związane z tym tematem. Oto co przygotowaliśmy w tym miesiącu dla uczniów:

  1. Kino Bezpiecznego Internetu “Bądź z innej bajki” (Klasy I-III): Uczniowie będą mieli okazję poznać największe zagrożenia czyhające na nich w sieci internetowej, korzystając z bohaterów kreskówek i animacji.

  2. Konkurs plastyczny na plakat “Cyber zagrożenia” (Klasy IV-VI): Uczniowie będą mogli wykazać swoją kreatywność, tworząc plakaty związane z tematyką bezpieczeństwa w sieci.

  3. Konkurs polonistyczny na pracę pisemną “Stop cyberprzemocy” (Klasy IV-VI): To doskonała okazja, aby uczniowie wyrazili swoje myśli na temat przeciwdziałania cyberprzemocy.

  4. Konkurs informatyczny na animację “Bezpieczny internet” (Klasy IV-VI): Uczniowie będą mogli wykorzystać swoje umiejętności komputerowe, aby stworzyć animacje edukacyjne na temat bezpieczeństwa online.

  5. Webinary z zakresu cyfrowego bezpieczeństwa “Cyberprzemoc. Co mogę zrobić i jak reagować” (Klasy IV-VI): Uczestnictwo w tych webinariach pozwoli uczniom zdobyć praktyczne wskazówki dotyczące reagowania na sytuacje związane z cyberprzemocą.

  6. Przygotowanie klasowych Haseł Bezpiecznego Internetu (Klasy VII-VIII): W ramach godziny wychowawczej uczniowie opracują sentencje bezpiecznego korzystania z internetu, które będą obowiązywać w ich klasie.

  7. Webinary z zakresu cyfrowego bezpieczeństwa “Mój (nie)widzialny cyfrowy ślad” (Klasy VII-VIII): Uczniowie dowiedzą się, jak świadomie zarządzać swoją obecnością w sieci.

Wszystkie te działania mają na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat bezpieczeństwa w sieci oraz wyposażenie ich w umiejętności radzenia sobie z potencjalnymi zagrożeniami. 

red. sp1_mbobela

Strony w dziale:

Strony w dziale: